İmam Hatip Lisesinde Ensar Vakfı’nın yemeklerinden zehirlenen öğrencilerin, şikâyetçi olmamak için tehdit edildiği iddia edildi.

İstanbul Bahçelievler’deki 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi yurdunda kalan ve yemekten zehirlenen çocuklardan bazıları; “Zehirlendikten sonra alınan ifademizde yetkililerden şikâyetçi olmak istedik. Okul müdürümüz bizlere, ‘Ensar Vakfı’na büyük bir oyun oynanıyor. Bu oyuna alet olmayın dedi.’ Sadece birkaç arkadaşımız şikayetçi oldu. Şikâyetçi olan öğrencilere ise okul müdürünün tavırları sertleşti” dedi.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi yurdunda bir yıl arayla iki besin zehirlenmesi vakası yaşanmış, 3 Kasım 2018 tarihinde okulun yurdunda yatılı kalan 17 öğrenci yemekten zehirlenmişti. İkinci zehirlenme vakası ise 2 Aralık’ta olmuş, bu kez 38 çocuk yedikleri akşam yemeğinden zehirlenip, şiddetli karın ağrısı yaşayan çocuklar ancak ertesi gün hastaneye sevk edilmişti. Başlatılan soruşturmada sadece birkaç öğrenci şikâyetçi olduğu ortaya çıkmıştı.

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here