Irak Güvenlik Güçleri, Bağdat’ın kuzeyinde bir konvoya hava saldırısı düzenlendiğini ve en az 6 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Irak Sumeriye televizyon kanalının bir güvenlik kaynağından aktardığı habere göre, başkent Bağdat’ın kuzeyindeki Taci bölgesinde bir konvoya hava saldırısı düzenlendi.

Bazı yerel medya organlarında verilen haberlerde, hedef alınan araçlarda Haşdi Şabi çatısı altındaki Ketaib İmam Ali Birliği’ne bağlı komutanların bulunduğu bilgisi aktarıldı. Bu arada olaya ilişkin Reuters Haber Ajansı’nın verdiği bilgiye göre ise söz konusu saldırıda araçlarda bulunan 6 kişi hayatını kaybetti.

Olaya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Dün sabaha karşı İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis, Bağdat Havalimanı’nda araçlarına düzenlenen saldırıda öldürülmüştü.

Haşdi Şabi yaptığı açıklamayla öldürüldüğü söylenilen üç komutanın ölüm haberini yalandı. Açıklamanın devamında ise vurulan konvoyun Haşdi Şabi’ye ait olduğu doğrulandı ancak konvoyda tıbbi malzemelerin bulunduğu bir aracın ve doktorların bulunduğu aracın hedef alındığı söylendi.

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here