İngiliz hava yolları British Airways (BA), yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle Çin’e tüm uçuşlarını durdurma kararı aldı.

British Airwaysc’nin koronavirüs salgını nedeniyle Çin’e adaları haricinde mecbur olunmadığı sürece seyahat edilmemesi yönünde uyarıda bulunmasının ardından Çin’e yaptığı tüm uçuşları durdurdu. Hava yolu şirketinin internet sitesinde Ocak ve Şubat için Çin’e uçuş görünmüyor.

British Airways açıklamasında, “Bu aksaklıktan dolayı müşterilerimizden özür dileriz fakat müşterilerimizin ve mürettebatımızın güvenliği her zaman önceliğimizdir. İlerleyen günlerde Çin’e seyahat edecek olan müşterilerimiz BA.com internet sitemizden daha fazla bilgi edinebilirler” denildi. İngiltere dün koronavirüs salgını nedeniyle “mecbur olunmadığı” sürece Çin’e adaları haricinde seyahat edilmemesi yönünde uyarıda bulunmuştu.

Öte yandan ABD’li United Airlines da, Çin’in 3 kentine olan seferlerini durdurma kararı aldı. United Airlines tarafından yapılan açıklamada; Pekin, Hong Kong ve Şanghay seferlerinin 1 Şubat itibarıyla durduracağı belirtildi.

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here