Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın corona virüslü hastanın Türkiye’de tespit edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı tüm izinlerin iptal edildiğini duyurdu. Kaynak: Sağlık Bakanlığı, corona virüs nedeniyle izinleri iptal etti.

Sağlık Bakanlığı, Bakanlığa bağlı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün merkez ve taşra teşkilatlarında çalışan tüm personelin yıllık izinleri ikinci bir emre kadar iptal edildiğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı’ndan kurumlara gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı;

“COVID-19 salgını sebebiyle, Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir. Yıllık iznin bir sebebe binaen alınmış olması fark etmemektedir. 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesi çerçevesinde alınmış olan evlilik, ölüm, analık izni veya 105 inci madde çerçevesinde alınan refakat izni ve 108 inci madde çerçevesinde alınan aylıksız iznin iptali söz konusu değildir. Tüm personele tebliğ edilmesi ve gerekli hassasiyet gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim.”

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here