Covid-19 tedbirleri kapsamında ziyaretçilere kapatılan doğal sit alanı Salda Gölü’nde görüntülenen iş makineleri büyük tepki çekmişti. Tepkiler üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, olay hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Covid-19 tedbirleri kapsamında ziyaretçi girişine kapatılan Salda Gölü’nde iş makinelerinin çalışma yaptığını gösteren görüntüler, büyük tepkilere neden oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Salda Gölü ile ilgili olarak sosyal medyada bizlerin de asla kabul etmeyeceği görüntülerle ilgili, gerekli soruşturmayı başlattık” dedi. Bakan Kurum’un açıklamalarından bazı ifadeler şöyle:

– Yüklenici firmaya, projede yer almayan bir uygulama yaptığı için gerekli cezalar verilmiştir. Ayrıca, müşavir firma ve sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Sorumluluğu kesinleşen personeller görevlerinden uzaklaştırılmıştır.

– Paylaşılan olumsuz görüntüler, Salda Gölü’nü koruma eksenli projemizi kesinlikle yansıtmamaktadır.

– Doğa koruma hassasiyetimizi en üst düzeyde tutmak adına, Salda Gölü Proje Alanı’na 7 gün 24 saat esasına göre çalışan kamera sistemi kuracağız.

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here