Türkiye’de 30 büyükşehir ve Zonguldak’ı içeren, 48 saatlik sokağa çıkma yasağı başladı.

Geçtiğimiz hafta yasağın başlamasından 2 saat önce duyurulan ve sokaklarda kargaşaya neden olan sokağa çıkma yasağı sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifasını sunmuş ancak AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Soylu’nun istifasını kabul etmemişti.

Gelen tepkiler ardından bu haftasonu 48 saatlik sokağa çıkma yasağının uygulanacağı günler öncesinden açıklandı. Yasağa göre 48 saat boyunca sokağa çıkılamayacak.

Genelgede, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamül ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ilaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmelerin (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri vb.) açık olacağı belirtildi.

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here