Akit TV’de yayınlanan Derin Kutu isimli programda, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven pedofiliyi savundu.

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, canlı yayında pedofiliyi savunarak 12-17 yaşındaki kız çocuklarının ilk çocuğu doğurmak için ideal yaşta olduğunu ileri sürdü.  12 yaşındaki kız çocuklarının gebe kalmak için en uygun yaşta olduğunu söyleyen Özgüven’i programın sunucusu Sabri Balaman da uyarmadı.

Özgüven skandal sözlerinde; “13 yaşında, hem aklen belli bir noktaya gelmiş, hem vücuden belli bir noktaya gelmiş bir insan sen “10 yıl boyunca çocuk doğurmayacaksın, kadınlığını yaşamayacaksın” diyorsun. Süpermen’i bilmem ama Süper kadın diye bir ırk var. En üstün nitelikli insan, 12-17 yaş arasındaki kızlar. Yani, çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan… Bu yaş, ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş”  ifadelerini kullandı.

İstanbul Aydın Üniversitesi, Özgüven’in bu sözlerinin “kabul edilemez” olduğunu belirterek, kendisi hakkında hukuki süreç başlattıklarını duyurup; “Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof.Dr Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu  personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. KAMUOYUNA DUYURULUR” dedi.

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here