Sanatçı Bahadır Tatlıöz’ün sosyal sorumluluk projesi olan Kına, Türk müziğinin birbirinden değerli isimlerini çocuk gelinler için bir araya getirdi.

Çocuk istismarı, küçük yaşta evlendirilen kız çocukları ve şiddete maruz kalan kadınları konu alan, sözü ve müziği Bahadır Tatlıöz’e ait olan Kına, bugün dinleyicisiyle buluştu.

Duygusal ve dramatik dokusu ile dikkat çeken çalışma için aynı notalarda buluşan Bulutsuzluk Özlemi, Gökhan Türkmen, Kubat, Mehmet Erdem, Tepki ve Pi gibi Türk müziğinin güçlü yorumcuları, seslerini müzikle yükselterek projeye destek oldu. Kına’nın tüm geliri kız çocuklarının korunması ve eğitimi adına bağışlanacak. Şarkının aranjesini Cüneyt Yamaner ile birlikte yapan Bahadır Tatlıöz, Kına için “Hayallerimin projesi” dedi.

 

Rap bölümleri Tepki ve Pi tarafından kaleme alınan Kına’da Tatlıöz, klibin senaryosunu yazıp, yönetmen koltuğuna da kendisi oturdu. Sennur Nogaylar ve Yasemin Balık gibi sinema sektöründen isimlerin de rol aldığı klibin oldukça sürükleyici bir hikayeye sahip olduğunu dile getiren Tatlıöz, projeye destek veren tüm sanatçı dostlarına teşekkür etti.

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here