Ayder Yaylası’nda basın açıklaması yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Vatandaşımızın kullanacağı bir otelimizi açacağız. 1700 araçlık bir kapalı otopark inşa edeceğiz… Tüm bu projeler bittiğinde Ayder daha yeşil olacak” dedi.

Ayder Yaylası’nda basın açıklaması yaparak ‘Yenileme ve Koruma Projesi’ hakkında bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Vatandaşımızın kullanacağı bir otelimizi açacağız. 1700 araçlık bir kapalı otopark inşa edeceğiz” dedi. Bakan Kurum, Ayder Yaylası’nda yaptığı açıklamada, 1750 araç kapasiteli yeraltı otoparkın yapımının devam ettiğini ve eski termal otelin yeniden yapılıp, etrafına ise 55 yeni apart ve seyir terasının inşa edileceğini söyledi.

Proje bittikten sonra Ayder’in daha yeşil olacağı iddiasında bulunan Kurum, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Vatandaşımızın kullanacağı bir otelimizi açacağız. 1700 araçlık bir kapalı otopark inşa edeceğiz, tamamen yerin altında. Ziyaretçilerimiz araçlarını oraya bırakacaklar ve ring seferler ile işletmelerden faydalanabilecekler. Çamlıhemşin’in dönüşümü kapsamında, Ayder’in dönüşümü kapsamında 55 apart ünite inşasını rezerv alanımızda gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızla, kaçak noktasında buradaki yapılaşmaların vatandaşlarımızla görüşerek gönüllü bir dönüşüm projesi başlatacağız. Tüm bu projeler bittiğinde Ayder çok daha yeşil, yaşanabilir bir yayla olacaktır.”

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here