Meteoroloji’nin uyarılarının ardından günlerdir beklenen kar yağışı gece saatleri itibariyle İstanbul’da etkisini göstermeye başladı.

Kar başta İstanbul’un yüksek kesimleri olmak üzere Beyoğlu, Silivri, Çatalca ve birçok ilçede etkili olmaya devam ederken, birçok nokta beyaza büründü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarıları sonrası İstanbul’da günlerdir beklenen kar yağışı gece saatlerinde başladı. Kar yağışı, başta kentin yüksek noktaları olmak üzere Beyoğlu, Silivri, Çatalca ve birçok ilçede etkisini sürdürüyor.

Kar yağışı Beyoğlu’nda Taksim Meydanı’nda renkli görüntüler oluşturdu. Bir anda başlayan kar yağışına yakalanan turistler anın tadını çıkardı. Kimi kar altında dans ederken kimisi de bol bol fotoğraf çektirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait kar kürüme araçları da Taksim Meydanı’nda hazır bulundu.

Kar yağışı, Silivri’de ve Çatalca’da gece yarısından itibaren etkili olmaya başladı. Silivri merkez başta olmak üzere ilçeye bağlı köylerde ve Çatalca ilçesi ile köylerinde de kar etkisini sürdürüyor. Yağışın gecenin ilerleyen saatlerinde de etkili olması bekleniyor.

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here