RTÜK’ün Halk TV programcısı Ayşenur Arslan’a verdiği 5 günlük yayın yasağı, Ankara 10. İdare Mahkemesi’nden döndü. Arslan bugün yayına devam edeceklerini duyurdu.

RTÜK Üst Yayın Kurulu’nun, Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programına verdiği 5 kez program durdurma cezası mahkemeden döndü. Ankara 10. İdare Mahkemesi, RTÜK’ün HALK TV programcısı Ayşenur Arslan’a verdiği yayın yasağını, “geçici olarak” durdurdu.

RTÜK’ün kararı HALK TV’ye tebliğ etmeden, kanalın savunmasını almadan uygulamaya başlaması ve programı durdurmasının hukuki olmadığına hükmeden mahkeme, yasak kararı için tebliğin ve savunmanın alınmasının zorunlu olduğuna hükmetti. Böylece, Ayşenur Arslan’a verilen cezanın uygulanabilmesi ve yasal itiraz sürecinin işlemesi için kararın kanal yönetimine yazılı olarak iletilmesi ve kanalın savunmasının alınması beklenecek.

RTÜK on gün içinde itiraz hakkını kullansa bile, Ayşenur Arslan bu süreçte programını yapabilecek. Bilindiği üzere, beş yayınlık yasağın ilki dün uygulanmış, program saatinde ceza olarak belgesel yayımlanmıştı. Ayşenur Arslan bugün saat 11.00’de programında Şirin Payzın’ı konuk edeceğini duyurdu.

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here