16 Aralık Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

– Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’ndan Cenevre’ye hareket edecek.

– Erdoğan, Somali Başbakanı Hasan Ali Hayri’yi ve Uluslararası Demokratlar Birliği Avrupa temsilcilerini ayrı ayrı kabul edecek.

– CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kazakistan Bağımsızlık Günü kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek “Tarihten Esintiler” konserine katılacak.

– CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyecek.

– İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde, “Suriyeli Sığınmacıların Ülkelerine Dönüş Çalıştayı”na katılacak.

– Genel Kurulda Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının 2020 yılı bütçeleri görüşülecek.

– Dışişleri Komisyonu, Türkiye-Libya güvenlik ve askeri iş birliği mutabakatına ilişkin teklifi ele almak üzere toplanacak.

– Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ekim ayına ilişkin özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcunu açıklayacak.

– TÜİK, Eylül ayı iş gücü istatistikleri ile ekim ayı perakende satış ve ciro endekslerini yayımlayacak.

– Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, KKTC Başbakanı Ersin Tatar tarafından kabul edilecek, TİKA’nın Lefkoşa Ofisi’nin açılışına ve KKTC Turizm Tanıtım Programı’na katılacak, “Varım, Varlığım” isimli gösteriyi izleyecek.

– Hindistan’da vatandaşlık yasasına karşı düzenlenen protesto gösterileri izleniyor.

– Irak’ın başkenti Bağdat ve güney kentlerindeki hükümet karşıtı gösteriler takip ediliyor.

– Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

– FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

– Çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here