İBB’nin kaybedilmesinin ardından başlayan kan kaybı sonrası Star ve Güneş gazeteleri çalışanlarına kapandıklarını resmen tebliğ etti.

Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle 24 TV ile 360 TV’yi bünyesinde bulunduran TürkMedya’da yerel seçimler sonrası kriz patlak vermişti. Krizin ardından birçok isimle yollar ayrılırken Star Matbaası ve Akşam Life eki kapanmıştı. Erdoğan’ın cezaevi arkadaşı Hasan Yeşildağ’ın sahibi olduğu gazetelerin yönetimi, çalışanlara Star ve Güneş’in kapandığını resmen tebliğ etti. Güneş Gazetesi’nin Akşam Gazetesi içerisinde 4 sayfa ek olarak yer almaya devam edeceği öğrenildi.

Star Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, gazetenin yarın son kez basılacağını açıkladı. Albayrak, gazetenin bundan sonraki yayın hayatına nasıl devam edeceğine dair bilgilerin yarınki sayıda yer alacağını söyledi. TürkMedya bünyesinde bulunan Star ve Güneş gazeteleri yayın hayatlarını sonlandırdı.

Güneş, Akşam gazetesinin içinde bir ek olarak devam edecek. T24’e açıklamada bulunan Albayrak ise, yarın son kez basılacağını, bundan sonraki yayın hayatına nasıl devam edeceğine dair bilgilerin yarınki sayıda yer alacağını söyledi. Medya kulislerinde Star gazetesinin internetteki yayınlarını sürdüreceği belirtiliyor. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra iki gazetede pek çok isimle yollar ayrılmış, Star Matbaası ve Akşam Life eki kapatılmıştı.

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here