Galatasaray’da başkanlık koltuğuna talip olacağı öne sürülen Fatih Terim’in teknik direktörünü bile belirlediği iddia edildi.

Arda Turan’la ilgili fikir ayrılığına düşen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile başkan Mustafa Cengiz bir kez daha karşı karşıya geleceği iddia edildi.

Devre arasına lider Sivasspor’un 10 puan arkasında giren Galatasaray son haftalarda aldığı galibiyetlerle puan farkını 5’e kadar indirdi. Galatasaray’da saha içindeki yükseliş saha dışına yansımadı. Çalkantılı bir sezon geçiren Galatasaray’da şimdi de müthiş bir iddia kulislerle konuşuluyor.

Sarı- kırmızılılarda sezon sonuna kadar erken seçim kararı alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. Muhalefet bu konuda çok yoğun bir çalışma yürütüyor. Terim’e yakın çevresi tarafından “İlk seçimde aday ol” teklifi geldi. Daha önce başkanlık hayalini dile getiren Terim’in teklifi kabul ettiği öğrenildi.

Tecrübeli hocaya yakın olan ve kulüp içinde etkili bir ismin Terim’in başkan olması halinde 17 milyon dolarlık sıcak parayı kasa kolaylığı adına kullanılması için vereceği belirlendi. İmparator’u adaylığa ikna eden kişilerin, takımın şampiyonluk yarışında olumsuz etkilenmemesi adına erken seçimin mayıs sonunda yapılması için de çalıştığı ifade edildi.

Terim aday olursa, büyük ihtimalle Mustafa Cengiz’in karşısına rakip olarak çıkacak. Başkan olması halinde ise büyük gerilim yaşadığı Ali Koç’la daha rahat şekilde hesaplaşacak. Kulislerde çok çarpıcı bir başka iddia daha konuşuluyor. Fatih Terim’in başkan olması durumunda teknik direktörlüğe getireceği ismi de şimdiden belirlediği belirtiliyor. Alınan bilgilere göre bu isim Okan Buruk. Tecrübeli hoca, futbolculuk döneminde Terim’le birlikte büyük başarılar yaşamıştı.

Galatasaray’da kaptanlık yapan, ardından teknik adamlık başarılarıyla tarihe adını yazdıran Fatih Terim 2013 yılında da Divan Kurulu Üyesi olmaya hak kazandı.

 

 

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here