TBMM Genel Kurulu’nda milletvekilliği düşürülen CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları tutuklandı.

Milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul eski Milletvekili Enis Berberoğlu, yargılandığı davada 5 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda milletvekilliği düşürülen ve yargılandığı davada, ’siyasi ve askeri casusluk maksadıyla devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklamak’ suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası alan ve Yargıtay tarafından cezası onanan CHP İstanbul eski milletvekili Enis Berberoğlu, Bakırköy’deki evinden gözaltına alınmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Berberoğlu, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmişti. Adliyedeki işlemleri tamamlanan Berberoğlu, tutuklanarak Maltepe L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Milletvekilliklerinin düşürülmesinin ardından HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında savcılık yakalama kararı çıkardı. Farisoğulları Diyarbakır’dan Ankara’ya gelirken gözaltına alındı. Leyla Güven de evinden gözaltına alındı. Ardından iki milletvekili de tutuklandı. Güven’in Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne, Farisoğulları’nın da Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildiği öğrenildi.

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here