FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, kaçak yapıya rastlanmayan çiftlik evine kiremit cezası verildiğini açıkladı. Portakal, ”Kaçakçı’ diyerek haber yapılan arazimde yıkım gerçekleşti! Ne mi oldu? Kiremit cezası verildi” dedi.

Gazeteci Fatih Portakal’ın, İzmir Seferihisar ilçesinde eşi Armağan Portakal adına kurulan Torlak Çiftliği’nde bazı yapıların kaçak olduğu şikayeti üzerine ekipler çiftliğe giderek inceleme başlattı. İncelemenin sonucunda kaçak yapıya rastlanmadı. Portakal, bugün sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak, incelemenin yapıldığı çiftlikte buluna garajına “kiremit cezası” verildiğini aktardı.

Bazı basın yayın organları 8,3 dönümlük çiftliğin inceleme raporuna ulaşıldığını ve ağaç kolonlar üzerine dikilen, çatısı kiremitlerle kapatılan 40 metrekarelik kaçak sundurmanın yıkılacağını iddia etmişti. Talep ettiği halde kendisine verilmeyen inceleme raporunun nasıl olup da yandaş medyaya sızdırıldığını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a soran Fatih Portakal, evinin üstünde drone uçurulup özel mülkünün dikizlenmesiyle ilgili de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ve Emniyet’e şikâyette bulunduğunu duyurmuştu.

Fatih Portakal, bugün Twitter hesabından paylaşım yaparak, ‘kiremit cezası’ verildiğini şu sözlerle duyurdu;

“Kaçakçı’ diyerek haber yapılan arazimde yıkım gerçekleşti!!! Ne mi oldu? Kiremit cezası verildi. 4 tarafı açık, garaj olarak kullanılan yerin sadece kiremitlerinin toplanmasına karar verildi. Suç unsurları da imha edildi. Komik ama gerçek. Eski ve yeni hali. Hangisi güzel?”

“Kişisel bilgilerimin sızdırılması hakkındaki 2. başvurum ise hâlâ cevap bekliyor. @csbgovtr @murat_kurum susuyor. Zaten kimi kime şikayet ediyorum ki! Hukuk devletiymiş bir de. Drone ucuranları da şikayet ettim. Bakalım ondan ne çıkacak? Olsun kiremit cezasını verdiler ya!!!”

 

 

 
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here